GBIC

GBIC Transceivers

GBIC (GigaBit Interface Converter) czyli konwerter gigabitowego interfejsu w sieciach komputerowych Ethernet, używany do przejścia z medium światłowodowego na elektryczne. Budowa i funkcjonalność została zdefiniowana przez komitet Small Form Factor. W latach 1996-2001 powszechnie stosowany w sieciach Ethernet i Fibre Channel. Umożliwiał elastyczne obsadzanie portów w urządzeniach sieciowych co wpływało na obniżenie kosztów modernizacji sieci komputerowej, szczególnie podczas migracji do sieci światłowodowych. W roku 2001 przedstawiono nowszą wersję interfejsu – SFP (Small Form Pluggable), która dzięki znacznie mniejszym wymiarom szybko wyparła z rynku swojego poprzednika. Obecnie moduły GBIC są rzadko stosowane – głównie tam, gdzie wymiana urządzenia sieciowego wyposażonego w porty GBIC jest jeszcze nieopłacalna.

 

Prędkość transmisji Złącze Medium transmisyjne Odległość transmisji Technologia
1.25Gbps SC Duplex
SC Simplex
RJ45
Copper cable
Multi-mode fiber
Single-mode fiber
Up to 120km Dual fiber
WDM (BiDi)
CWDM
RJ45
Aktualne parametry mogą zależeć od modelu wkładki,
szczegółowe informacje znajdują się w kartach katalogowych wkładek.

 

Moduły GBIC będą współpracowały z wkładkami SFP na drugim końcu linku o ile wspierają one tą samą prędkość np. Gigabit Ethernet. Moduły mogą byćprzygotowane jako kompatybilne z: Cisco, HP, Netgear, Avaya, D-Link, Brocade, Extreme Networks, Huawei, Enterasys, 3Com, Alcatel-Lucent i innymi. Aby potwierdzić kompatybilność urządzeń, prosimy skontaktować się z działem wsparcia technicznego. 

 

×

Pliki cookies w naszym serwisie.

Informacji zarejestrowanych w plikach "cookies" używamy m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możesz zmienić ustawienia dotyczące "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Jeżeli pozostawisz te ustawienia bez zmian pliki cookies zostaną zapisane w pamięci urządzenia. Zmiana ustawień plików "cookies" może ograniczyć funkcjonalność serwisu. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.