SFP

SFP Transceivers (Small Form-Factor Pluggable)

Kompaktowy transceiver stosowany do przesyłania danych/głosu/obrazu (nazywany też miniGBIC). Produkowany jest według specyfikacji MSA (Multi-Source Agreement). Moduły tego typu wykorzystywane są m.in. w sieciach SONET/SDH, Ethernet i Fibre Channel.  Dzięki niewielkim rozmiarom pozawalają na znaczne oszczędzenie miejsca w urządzeniach, w których są instalowane.  Moduły SFP zwiększają skalowalność sprzętu, przyspieszają proces ewentualnego serwisowania, pozwalają na obniżenie kosztów rozbudowy sieci (poprzez prostą wymianę modułu w przypadku potrzeby np. zwiększenia zasięgu transmisji).

 

Prędkość transmisji Złącze Medium transmisyjne Odległość transmisji Technologia
125Mbps ~ 4.25Gbps LC Duplex
LC Simplex
SC Simplex
RJ45
Copper cable
Multi-mode fiber
Single-mode fiber
Up to 160km Dual fiber
WDM (BiDi)
CWDM
DWDM
RJ45
Aktualne parametry mogą zależeć od modelu modułu optycznego,
szczegółowe informacje znajdują się w kartach katalogowych wkładek.

 

Moduły opcjonalnie mogą być wyposażone w funkcję diagnostyki cyfrowej DDM - Digital Diagnostic Monitor (kompatybilne z Cisco DOM – Digital Optical Monitoring). Funkcja ta umożliwia monitorowanie kluczowych parametrów pracy modułu takich jak moc optyczna sygnału nadawanego, moc optyczna sygnału odbieranego, temperatura pracy, napięcie zasilania, prąd lasera.
Korzystanie z DDM pozwala na zapobieganie awariom oraz przyspiesza diagnozowanie problemów z siecią optyczną. Monitorowanie parametrów pracy umożliwiają jedynie urządzenia z zaimplementowaną funkcją odczytu diagnostyki cyfrowej.

Oferowane przez nas moduły współpracują z urządzeniami wszystkich wiodących producentów sprzętu sieciowego i telekomunikacyjnego takich jak: Cisco, HP, Alcatel-Lucent, Juniper, 3Com, Netgear, Brocade, Extreme Networks, Enterasys, D-Link, Huawei, Allied-Telesis, Moxa i innymi. Aby potwierdzić kompatybilność, prosimy skontaktować się z działem wsparcia technicznego przed zamówieniem.

×

Pliki cookies w naszym serwisie.

Informacji zarejestrowanych w plikach "cookies" używamy m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możesz zmienić ustawienia dotyczące "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Jeżeli pozostawisz te ustawienia bez zmian pliki cookies zostaną zapisane w pamięci urządzenia. Zmiana ustawień plików "cookies" może ograniczyć funkcjonalność serwisu. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.